, updated:

Skala szarości odnotowała 1 miliard dolarów nowych inwestycji w kryptowaluty w trzecim kwartale – wyjątkowo byczy dla BTC i ETH

Największy na świecie menedżer aktywów kryptograficznych, Grayscale, wywołał dziś zamieszanie na rynku kryptowalut, ogłaszając rekordowo wysoki poziom 1,05 miliarda dolarów nowych inwestycji kryptograficznych w trzecim kwartale 2020 roku.

Grayscale’s Bitcoin Trust, który jest zdecydowanie największym portfelem, odnotowuje tygodniową średnią inwestycję w wysokości 55,3 mln USD, a następnie Ethereum Trust w wysokości 15,6 mln USD. Digital Large Cap Fund zajął trzecie miejsce z kwotą 3,5 mln USD, co daje łączną średnią tygodniową do 80,5 mln USD.

Grayscale napisał na Twitterze:

„Właśnie odnotowaliśmy nasze największe w historii kwartalne wpływy – ponad 1,0 mld USD w trzecim kwartale2020 r., Co czyni go trzecim kwartałem z rzędu pod względem rekordów. Inwestycja YTD w rodzinę produktów w skali szarości przekroczyła 2,4 miliarda ”.

Wiadomość została dobrze przyjęta w społeczności kryptowalut, a wielu czołowych analityków i inwestorów kryptograficznych twierdziło, że ten poziom kupowania jest wyjątkowo zwyżkowy, szczególnie w przypadku Bitcoin i Ethereum.

Co zaskakujące, 84% kupujących, według Grayscale, to inwestorzy instytucjonalni, a zwłaszcza fundusze hedgingowe, które pozornie kupują i powiększają swoje portfele kryptowalut w milczeniu.

„Większość inwestycji (84%) pochodziła od inwestorów instytucjonalnych, zdominowanych przez fundusze hedgingowe”

Ogłoszenie Grayscale to najnowsza lista zmian na rynku kryptowalut, która wskazuje na wykładnicze zaufanie do Bitcoina jako magazynu wartości. AUM Grayscale nie tylko wzrosło z 1,9 miliarda dolarów do 4,7 miliarda dolarów od początku roku, ale jego fundusz Bitcoin Trust odnotował najszybszy wzrost w wysokości 719,3 miliona dolarów.

„Gdyby Trust został porównany z globalnymi ETP i ETF z AUM ponad 1 mld USD na początku roku, byłby trzecim najszybciej rozwijającym się produktem od początku roku ze wzrostem AUM o około 147%”.

Całkowita ilość bitcoinów kupionych za pośrednictwem Skali szarości stanowi teraz 77% nowo wydobytej podaży Bitcoinów. Grayscale dodał również, że pozostałe jej alternatywne produkty, w tym Bitcoin Cash i Litecoin, również odnotowały zwiększony wzrost, stanowiąc 31% całkowitych wpływów w III kwartale 2020 r.

Trudno nie być upartym

Wiadomości w skali szarości idą w parze z rosnącymi inwestycjami instytucjonalnymi w Bitcoin, zwłaszcza ostatnią inwestycją Stone Ridge o wartości 115 milionów dolarów .

Square i MicroStrategy również przyczyniły się do wzrostu nastrojów na rynku kryptowalut, a zwłaszcza inwestycji Square BTC o wartości 50 milionów dolarów, która prawdopodobnie spowodowała, że ​​BTC przekroczyło 11000 USD .

Według Anthony’ego Pompliano, współzałożyciela Bitcoin Partisan i Morgan Creeksa, rozwijające się wydarzenia w przestrzeni kryptowalut wskazują na początek nowego, niezwykle upartego cyklu .

↑ Up