, updated:

Bitcoin Records Largest Mining Difficulty Drop od 2011 roku. Oto co to naprawdę oznacza

Bitcoin właśnie odnotował największy pojedynczy spadek trudności eksploatacyjnych od 2011 roku. Według danych Glassnode, trudność wydobycia Bitcoinu spadła o około 16%, co stanowi największą ujemną korektę od czasu wprowadzenia ASIC.

Bitcoin’s Mining Difficulty Posts Drugi największy spadek w czasie

Trudności związane z wydobyciem Bitcoin Bank to, mówiąc prościej, środek samoregulujący się, mający na celu utrzymanie zrównoważonej produkcji bloków. Sieć Bitcoin zazwyczaj powinien produkować blok co 10 minut, ale haszysz czasami wpływa na średnią.

Jako takie, Bitcoin dostosowuje zawiłości obliczeń górniczych co dwa tygodnie (lub co 2016 bloków). Jeśli sieć zajęło więcej niż 14 dni, aby wyprodukować 2016 bloków, trudność górnicza dostosowuje się w dół. Jeśli zajęło to mniej czasu, trudność wzrasta.

Na podstawie danych z BTC.com, trudność wydobycia bitcoinów spadła z 19 bilionów do około 16 bilionów we wtorek, co oznacza korektę o -16%. Stanowi to drugą co do wielkości ujemną korektę w historii Bitcoinu.

Spadek trudności zbiega się w czasie z niektórymi górnikami w Syczuanie w Chinach, którzy wyłączają nierentowne maszyny, gdy kończy się pora deszczowa w regionie. Ktoś może wybaczyć, że myśli, iż tak ogromna negatywna korekta oznacza brak zaufania do sieci Bitcoinów lub niskie ceny. Wręcz przeciwnie, wskazuje to, że przed nami dobre czasy.

Co dokładnie oznacza „Ogromny spadek trudności górniczych Bitcoin’a“?

W związku z tym, że cena bitcoinów znacznie wzrosła w ostatnich miesiącach, a teraz ilość energii potrzebnej do produkcji nowych bitcoinów drastycznie spada, rentowność górników ma znacznie wzrosnąć. Innymi słowy, od chwili obecnej do następnej korekty 15 listopada 2020 r., górnictwo będzie niezwykle opłacalne nawet dla nieefektywnych górników.

Dla użytkowników bitcoinów ujemna korekta oznacza niższe opłaty transakcyjne i krótszy czas blokady. W szczególności, opłaty transakcyjne Bitcoin wzrosła wraz z ceną aktywów w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Opłaty Bitcoin skoku, gdy liczba górników dostępnych do przetwarzania transakcji nie jest wystarczające do zakończenia wszystkich transakcji, które użytkownicy chcą być przetwarzane. Dane zagregowane przez BitInfoCharts pokazuje, że średnia opłata za transakcję wynosi obecnie ponad 12 dolarów. 12 dolarów!

Jednakże, przy takiej redukcji trudności, więcej górników prawdopodobnie będzie skakać przy okazji, w wyniku czego zaległości w mempool Bitcoin zostaną oczyszczone, a wygórowane opłaty zmniejszone.

W międzyczasie, cena bitcoin nie została naruszona przez ogromną ujemną korektę do trudności górniczych. BTC jest obecnie w dużej mierze niezmieniona w ciągu ostatnich 24 godzin i wynosi 13.794,30 dolarów.

↑ Up