Bitcoin Futures Rocket jako Bitcoin Fever Takes Hold Again

Bitcoin futures wolumen wzrósł w tym tygodniu po wielkim ruchu.
Bakkt i CME zgłosiły ogromne liczby transakcji, a Bakkt pobił dwa rekordy.
Załamanie się indeksu dolara amerykańskiego mogłoby zagrać w ręce Bitcoina.

Platformy kontraktów terminowych Bitcoin widziały rekordowy wolumen obrotu w ciągu ostatnich kilku dni po gwałtownym wzroście Bitcoin’a o ponad 11.000 dolarów. Zarówno Bakkt, należący do Intercontinental Exchange, jak i Chicago Mercantile Exchange (CME) odnotowały w tym tygodniu ogromne wzrosty wolumenu handlu, a wczoraj Bakkt ustanowił nowy rekord. Dane te odzwierciedlają rosnące zainteresowanie instytucji towarami takimi jak złoto, srebro i Bitcoin, ponieważ dolar nadal walczy o siłę.

Bakkt ustanawia dwa nowe rekordy
Kontrakty terminowe Bitcoin na prawie wszystkich platformach przyspieszyły po uruchomieniu Bitcoin’a z 9 675 dolarów do rocznego pułapu 11 400 dolarów w ciągu 48 godzin, z wolumenem od poniedziałkowego zawalenia poprzedniego miesiąca:

Wolumen kontraktów terminowych na Bitcoin’a

Bakkt, który rozpoczął we wrześniu 2019 r. oferowanie fizycznie zabezpieczonych kontraktów Bitcoin, odnotował w poniedziałek najwyższą w historii liczbę miesięcznych kontraktów terminowych na Bitcoin – 11 509 kontraktów, co stanowi 85 wzrost w stosunku do poprzedniego rekordu:

Wolumen kontraktów terminowych na Bakkt

O dziwo, następnego dnia Bakkt poszedł o jeden lepszy i znów pobił swój rekord:

CME widzi 1,3 miliarda dolarów w Bitcoin Futures Volume.
Wraz z Bakkt, CME obserwuje również wzrost kontraktów terminowych Bitcoin w następstwie gwiezdnego ruchu Bitcoin. Według analityków Skew, CME odnotowała również wzrost kontraktów terminowych Bitcoin w poniedziałek, z dzienną wielkością sięgającą 1,3 mld dolarów, podczas gdy otwarte odsetki, miara całkowitej liczby otwartych kontraktów na instrumenty pochodne, które nie zostały jeszcze rozliczone, skoczyły do 724 mln dolarów:

Wolumen kontraktów terminowych na CME

Według danych własnych CME, w poniedziałek zawarto 25 493 kontrakty terminowe na Bitcoin’y, a we wtorek 20 939, ponieważ Bitcoin zawisł około 11,00 dolarów. Sam Bitcoin utrzymuje się na silnym poziomie około 11.000 dolarów, a Bitfinex od poniedziałku wzrósł z 25.000 do 30.500:

Bitcoin Longs

CBOE Sold the Bottom
W tym momencie, z Bitcoin futures rocketing, trzeba jeszcze trochę sympatii dla CBOE, który wycofał swoją ofertę Bitcoin futures po wieczystym niskim wolumenie w marcu 2019, tuż przed rajdem Bitcoin do 13.900 dolarów. Teraz, z Bitcoin ustawienie świat ponownie podpalić w następstwie odpowiedzi globalnych rządów na epidemię wirusa coronavirus, można zrobić przypadek, że zaprzestanie ich platformy kontraktów terminowych Bitcoin reprezentuje ostateczną sprzedaż dna.

↑ Up